Pierwszy casting w agencji modelek
Blog,  Jak zostać modelką,  Modeling

Pierwszy casting w agencji modelek. Jak się do niego przygotować?

Dostałaś zaproszenie na spotkanie z agencją modelek? Emocje sięgają zenitu?

Moja droga, gratuluję!!!

Przed Tobą pierwszy prawdziwy CASTING!

Opowiem Ci jak się przygotować do tego spotkania!

Kiedy ja zapraszam kandydatkę na modelkę na pierwszy casting, wysyłam maila z informacją jak się do niego przygotować. Jednak nie każda agencja tak robi.

Jak się zatem przygotować aby zrobić na agencji piorunujące wrażenie i wyjść z biura z umową w ręce?

PROZA ŻYCIA czyli JAK DOTRZEĆ NA CASTING

jak dotrzeć na castingWiem, wiem. To oczywiste, przecież jak jadę na spotkanie, to wiem dokąd jadę.

Słyszę to niemal zawsze, a potem wpadają do mnie spocone i zasapane dziewczyny, które chciały zdążyć na czas ale nie zdążyły bo… nie wiedziały jak dojechać do biura agencji. Bo myślały, że jakoś na miejscu to sobie „ogarną”.

Gdy już dostaniesz zaproszenie na swój pierwszy CASTING w agencji modelek sprawdź ile czasu zabiera Ci dojazd do miasta, w którym mieści się biuro agencji. Ile czasu potrzebujesz na dojazd z dworca do biura i jakim środkiem transportu możesz tam dotrzeć. Zapisz sobie numer autobusu czy tramwaju lub kierunek linii metra. Korzystaj z aplikacji Googlemaps czy jakdojade.pl

Zaplanuj przyjazd tak abyś nie musiała się spieszyć i stresować tym czy dotrzesz na czas. Jeśli masz kiepskie połączenia i zaproponowana godzina Ci nie pasuje – zapytaj agencję czy można ją zmienić.

I koniecznie zapisz sobie adres agencji i numer telefonu do osoby, która zapraszała Cię na spotkanie. Jeśli miałabyś się bardzo spóźnić, po prostu zadzwoń do agencji i uprzedź, że będziesz później.

CASTING W AGENCJI Z CAŁĄ RODZINĄ?

Casting w agencji modelek to często niezła wyprawa. Jeśli mieszkasz daleko od biura agencji, możesz przyjechać na spotkanie z osobą towarzyszącą.

Czasem dziewczyny przyjeżdżają w towarzystwie koleżanki, Mamy, Babci a czasem… z całą rodziną! Pamiętaj, że nie w każdej agencji jest miejsce aby pomieścić kilka osób poza Tobą. Jeśli więc jedziesz na spotkanie z całą rodziną, od razu zaplanuj, że wszyscy wpadniecie do biura się przywitać, ale ostatecznie na castingu zostaniesz sama lub z jedną osobą, która będzie Ci towarzyszyć. Poza tym może się zdarzyć sytuacja, że w biurze pojawi się więcej kandydatek na modelki w tym samym czasie, weź pod uwagę, że obecność obcych osób, mogłaby je krępować. Nie powinnaś się więc obrażać, jeśli agencja poprosi aby osoby towarzyszące poczekały na Ciebie poza biurem.

Jeśli jesteś niepełnoletnia zawsze może być z Tobą osoba towarzysząca. Jedna. Nie cała rodzina?

Na casting możesz też przyjechać sama. Jeśli otrzymasz propozycję współpracy, agencja odezwie się do Twoich Rodziców aby porozmawiać o umowie. Niepełnoletnia dziewczyna nie podpisuje umowy od razu po castingu.

 

 

JAK SIĘ UBRAĆ NA CASTING?

Im prościej tym lepiej. Pamiętaj: LESS IS MORE!

Ubierz jeansy rurki i tank top lub dopasowany t-shirt w jednym kolorze.

Zabierz też czarne bikini lub najprostszy kostium jaki posiadasz.

Jeśli masz – weź z sobą klasyczne czarne szpilki. Jeśli nie masz – nie kupuj ich specjalnie na to spotkanie.

Nie nakładaj biżuterii żeby nie tracić czasu na zdejmowanie kolczyków, łańcuszków i innych bransoletek do zdjęć castingowych.

Casting w agencji modelek ma agencji pozwolić ocenić Twoje predyspozycje do pracy modelki a nie twój styl ubierania.

 

casting less is more

 

 

MAKIJAŻ I FRYZURA, KTÓRE SPRAWDZĄ SIĘ NA CASTINGU

no make upPamiętaj, że na castingu chcemy zobaczyć naturalne dziewczyny!

Jadąc do agencji modelek nie nakładaj żadnego makijażu, nie konturuj buzi, nie rób kresek, nie nakładaj cieni do powiek, nie dorysowuj sobie brwi i nie maluj ust.

Jeśli przyjedziesz wymalowana na casting, poprosimy abyś zmyła makijaż. Zapewniam Cię, że gdy już zmyjesz ten makijaż, będziesz wyglądać gorzej, niż gdybyś przyjechała na casting bez makijażu.

Miej naturalną fryzurę abyś mogła się zaprezentować w spiętych i rozpuszczonych włosach. Nie zapomnij też zabrać z sobą gumki do włosów i grzebienia.

Ponieważ na castingu będziesz się prezentować w bikini przygotuj swoje ciało do takiej prezentacji. I może to jest dla Ciebie oczywiste ale moje doświadczenie mi mówi, że warto zwrócić uwagę na to aby przed castingiem zadbać o stopy i dłonie oraz wydepilować pachwiny. Rano nałóż na ciało balsam. Pamiętaj o dezodorancie i proszę – nie oblewaj się flakonem perfum?

 

 

 

Jesteś gotowa?

W takim razie w kolejnym wpisie opowiem Ci jak wygląda rozmowa w agencji.

 

Zdjęcie główne – fot. Łukasz Bartyzel

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *