Jak zostać modelką,  Modeling

JAKIE UMIEJĘTNOŚCI PRZYDADZĄ SIĘ KAŻDEJ MODELCE?

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym, jakie umiejętności powinna posiadać modelka?

Pozowanie do zdjęć i chodzenie w szpilkach znajdą się na pierwszym miejscu, ale co jeszcze warto umieć, jeśli chce się pracować jako modelka?

POZOWANIE DO ZDJĘĆ

Sesje zdjęciowe to codzienność każdej modelki. Bardzo ważna jest świadomość swojego ciała. Pozowania można się nauczyć, ale z pewnością dużo szybciej poczujesz się na planie zdjęciowym jak ryba w wodzie, jeśli potrafisz świetnie tańczyć, trenowałaś gimnastykę artystyczną czy balet. 

Fot. @koty2 Modelka: Martyna Górska/HOOK

CATWALK

Chodzenie w szpilkach, to nie lada wyzwanie dla większości początkujących modelek. Tego oczywiście też można się nauczyć! Większość doświadczonych modelek podkreśla, że największą trudność, na początku ich kariery sprawiało im noszenie butów o bardzo wymyślnych fasonach, w których trudno stać, a co dopiero chodzić. Często modelki biorąc udział w pokazach mody, prezentują kolekcje w zbyt małych lub za dużych butach. To też jest sztuka. Jeśli masz wątpliwości – sama się przekonaj! 

MAKE UP

Make up – no make up, to makijaż, który jest, ale go nie ma😉 Wizażyści twierdzą, że to najtrudniejszy makijaż! W trakcie sesji nad makijażem modelki pracują specjaliści, ale na castingu każda modelka powinna wyglądać świeżo i delikatnie. Oczywiście, modelka na castingu powinna być bez makijażu, ale czasami make up – no make up bardzo się przydaje😉 

Fot. @cintiabarragan_ Modelka: Patrycja Kąsek/HOOK

FOTOGRAFOWANIE

Nie mam tu na myśli tylko selfie, które oczywiście, dobrze jest umieć robić. Modelka ma okazję pracy z różnymi fotografami, dzięki czemu może obserwować jak ustawia się światło, jak się kadruje… To bezcenna wiedza, która może przerodzić się w pasję:)⁠ Niejedna modelka po zakończeniu swojej kariery profesjonalnie zajęła się fotografią.

OBRÓBKA ZDJĘĆ

W dobie castingów online i coraz częstszych próśb o przesyłanie AKTUALNYCH zdjęć, taka umiejętność jest bardzo ważna. ⁠I nie mam tutaj na myśli retuszowania kształtu nosa czy talii, raczej umiejętność usunięcia czegoś z tła lub poprawienia nieco kolorów.

MONTAŻ KRÓTKICH FILMÓW

Pandemia sprawiła, że większość castingów do reklam, w pierwszym etapie poszukiwań odpowiednich osób, przeniosło się do strefy online. Modelki notorycznie otrzymują zadanie nagrania wizytówki lub nawet określonych scenek samodzielnie. Na tej podstawie reżyser castingu wybiera osoby, które chce zobaczyć osobiście. Zatem umiejętność kadrowania i montowania prostych filmów, to też istotna umiejętność! Warto o niej pomyśleć, tym bardziej, że dostęp do prostych aplikacji w telefonie daje taką możliwość.

INSTAGRAM

Klienci często podejmują decyzję o współpracy z modelką, nie tylko na podstawie zdjęć, które można znaleźć na stronie agencji modelek. W wielu przypadkach klient prosi o pokazanie profilu modelki na Instagramie, bo to tutaj można zobaczyć kim jest dziewczyna, z którą chcą pracować. Zdarza się, że modelka nie otrzymuje propozycji pracy, bo jej wizerunek nie jest spójny z wizerunkiem marki. To właśnie dlatego tak ważna jest umiejętność prowadzenia konta i kreowania swojego wizerunku w tym medium.

Czy miałabyś ochotę coś dodać do tej listy?

Co Twoim zdaniem powinna jeszcze umieć modelka?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *