Model's life,  Rozwój osobisty

CZY MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO SZYBKO I PRZYJEMNIE?

Każda dziewczyna, która chce pracować jako modelka musi mówić w języku angielskim. Oczywiście, o ile chce podróżować po świecie, a nie ograniczać się wyłącznie do pracy w Polsce. Nikt nie wymaga od początkującej modelki pokazania certyfikatów potwierdzających jej poziom znajomości języka ale już pierwsze spotkanie z przedstawicielem zagranicznej agencji pokazuje, czy dziewczyna potrafi przeprowadzić prostą rozmowę czy nie.
Niejeden raz, gdy spotykam dziewczynę, która chce zostać modelką, a nie zna języka angielskiego, słyszę, że nie może się nauczyć języka, bo nie stać jej na szkołę językową czy prywatne lekcje. A tymczasem, moim zdaniem, jeśli ktoś chce się nauczyć języka, to może to zrobić, bez wydawania extra kasy. Musi tylko CHCIEĆ.

 

JAK TO ZROBIĆ?

 

YOU TUBE to skarbnica wiedzy. Wystarczy, że wrzucisz w wyszukiwarkę hasło: „nauka języka angielskiego” lub „english lesson”, a otrzymasz mnóstwo propozycji. Ja polecam kanał Arleny Witt (@wittamina), która w prosty sposób uczy gramatyki języka angielskiego. Takich interesujących kanałów jest dużo więcej.

 

 

 


APLIKACJE

Aplikacje do nauki języka angielskiego to idealny sposób na zdobywanie wiedzy. Większość z nas nie rozstaje się z telefonem więc jadąc do szkoły, czekając na autobus, czy na kolejne zajęcia, możesz uczyć się języka!
Takich aplikacji jest mnóstwo. Zaproponuję Ci kilka z nich.

 


DUOLINGO
(@duolingo)- super aplikacja dla początkujących, ale nie tylko. Jest tu sporo zadań, quizów, gier, dzięki czemu nauka przy pomocy tej aplikacji wciąga?

BUSUU (@busuu) – w tej aplikacji sama możesz tworzyć plan nauki, tak aby dostosować go do Twojego trybu życia. Poznasz tu gramatykę i słownictwo, poćwiczysz też mówienie, pisanie i czytanie.

BABBEL (@babbel) – to nauka przez dialogi. Główny nacisk położony jest na praktyczną umiejętność prowadzonych prostych rozmów. Lekcje trwają 10 – 15 min.

HELLO TALK (@hellotalk_official) – dzięki tej aplikacji możesz rozmawiać z ludźmi z całego świata, dzięki czemu w szybki sposób możemy rozbudować słownictwo i popracować nad gramatyką.

SLOWLY (@slowlyapp) – dzięki tej aplikacji możesz prowadzić korespondencję w ludźmi z całego świata.

 


PODCAST

Jeśli lubisz uczyć się języka poprzez słuchanie, powinnaś pomyśleć o słuchaniu podcastów. Ta metoda uczenia się języka bardzo rozwija umiejętność rozumienia ze słuchu. I oczywiście jest bezpłatna.

 

 

W iTunes możesz znaleźć mnóstwo podcastów, na różnych poziomach zaawansowania, dzięki którym możesz się nauczyć języka angielskiego. Zerknij na moje propozycje podcastów dla początkujących.

English Class 101 – https://www.englishclass101.com/

ESL Pod – https://podcasts.apple.com/gb/podcast/english-as-second-language-esl-podcast-learn-english/id75908431?mt=2

Adept English – https://podcasts.apple.com/gb/podcast/learn-english-through-listening/id1134891957?mt=2

Learn English Elementary – http://learnenglish.britishcouncil.org/learnenglish-podcasts-series-01/series-01-episode-01
2-minute English – https://podcasts.apple.com/us/podcast/2-minute-english/id457504920?mt=2

 


OGLĄDANIE FILMÓW

To wyjątkowo przyjemna metoda nauki języka. O ile skupisz się na poznawaniu słownictwa i zwrotów a nie wciągnie Cię fabuła filmu?

 

 

 

I co? Można? No można, tylko trzeba wymówkom powiedzieć: STOP i zabrać się do pracy.
Wystarczy 10-15 minut dziennie aby Twoja znajomość języka angielskiego w krótkim czasie znacznie się poprawiła.
Jestem ciekawa czy macie swoje ulubione aplikacje, podcasty czy może kanały na You Tube’ie, z którymi uczycie się języka. Jeśli tak – koniecznie zostawcie komentarz pod tekstem?

One Comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *