pierwszy casting w agencji modelek
Blog,  Jak zostać modelką,  Modeling

Casting w agencji modelek krok po kroku

Opowiem Ci jak wygląda casting w mojej agencji, myślę, że każda agencja prowadzi go w bardzo podobny sposób.

 

KROK 1 Ankieta castingowa

Na początku proszę o wypełnienie ankiety castingowej, w której pytam m.in. o Twoje dane kontaktowe, zainteresowania, dotychczasowe doświadczenie, poziom znajomości języka angielskiego i oczekiwania dotyczące współpracy z agencją.

Zwróć uwagę na czytelne wypełnienie ankiety, szczególnie w miejscu w którym podajesz swój adres mailowy i numer telefonu.

 

KROK 2 Rozmowa

Na bazie informacji, które podasz w ankiecie prowadzę rozmowę, która pozwoli mi Cię bliżej poznać.

Pytam o to czy Twój kolor włosów jest naturalny.

Czy sama regulujesz sobie brwi.

Czy planujesz nosić aparat na zęby lub jeśli go masz, jak długo będziesz go jeszcze nosić.

Czy masz jakiekolwiek tatuaże.

Chcę wiedzieć jakie masz plany na przyszłość.

Czy masz jakieś pasje, które zabierają Ci dużo czasu.

Sprawdzam jak sobie radzisz z językiem angielskim.

Dopytuję o to czy już pracowałaś jako modelka.

Odpowiedzi na te wszystkie pytania pozwalają mi nabrać szerszego rozeznania jak mogłaby wyglądać nasza współpraca.

KROK 3 Weryfikacja wymiarów.

WYMIARY są niezwykle ważne!

To tak zwana chwila prawdy?

Najpierw sprawdzam wzrost.

Proszę każdą dziewczynę, którą zapraszam do agencji o sprawdzenie tego wymiaru jeszcze raz przed naszym spotkanie, ale mimo to bardzo często przyjeżdżają do mnie dziewczyny, którym trudno uwierzyć w to, że mają np. mniej niż 170 cm wzrostu…

Nie mierz się w domu przy ścianie. Idź do pielęgniarki w szkole czy do miejscowej przychodni i sprawdź wzrost przy pomocy profesjonalnej miary. Nie warto jechać pół dnia, żeby się dowiedzieć, że nie możemy rozmawiać o współpracy bo jesteś za niska czy za wysoka. Nie trać swojego czasu na podróż do agencji, jeśli nie spełniasz podstawowych wymagań stawianych modelkom. I nie licz na to, że agencja nie zauważy na castingu, że nie masz 175 cm tylko 165 cm bo oczarujesz ją swoim urokiem osobistym i urodą.

Kiedy już zweryfikuję wzrost, przechodzę do sprawdzenia obwodu biustu, talii i bioder.

Najważniejszy wymiar to obwód bioder, który sprawdza się NIE na kościach biodrowych ale w połowie pośladków. W najszerszym miejscu pupy. To najczęstszy błąd popełniany przez dziewczyny. Bardzo często na wysokości kości biodrowych dziewczyna ma 90 cm ale już w połowie pośladków dużo więcej… 90 cm to dobry wymiar ale 96 cm  już niestety nie… Przed przyjazdem na casting sprawdź koniecznie obwód bioder w prawidłowy sposób.

 

KROK 4. Zdjęcia castingowe

Po sprawdzeniu wymiarów robimy zdjęcia castingowe całej sylwetki w bikini oraz twarzy w rozpuszczonych i spiętych włosach.

Pozując do zdjęć staraj się być naturalna. Pamiętaj aby w trakcie zdjęć patrzeć w obiektyw. Zdjęcia castingowe mają pokazać Twoją sylwetkę, więc zbyt wymyślne pozy nie są tutaj wskazane. Nie mów w trakcie robienia zdjęć. Postaraj się podążać za wskazówkami osoby, która robi zdjęcia.

Gdy robię zdjęcia twarzy zawsze proszę o pełen uśmiech. Dość często słyszę, że dziewczyna nie chce się uśmiechnąć bo nie lubi swojego uśmiechu. Jeśli poprosimy Cię o zdjęcie z pełnym uśmiechem to się po prostu uśmiechnij. Musimy wiedzieć, czy Twój uśmiech jest piękny i można go eksponować czy być może nie jest Twoim największym atutem.

Osoba, która będzie Ci robić zdjęcia na pewno powie czego od Ciebie oczekuje.

Kiedy już skończę robić zdjęcia proszę kandydatkę na modelkę aby się ubrała i przyszła jeszcze na moment aby podsumować spotkanie.

castingowe zdjęcia w bikini

CASTING W AGENCJI I CO DALEJ?

Nie stresuj się jadąc na spotkanie z agencją. To powinno być miłe spotkanie.

Zwróć uwagę na atmosferę panującą w agencji. Na to jak pracownicy agencji się zwracają do Ciebie i do osób, które Ci towarzyszą. Jeśli dostaniesz propozycję współpracy, będziesz z nimi w kontakcie na co dzień. Klimat panujący w agencji musi Ci więc odpowiadać.

Zwykle po kilku dniach od spotkania w agencji modelek dostaniesz informacją czy agencja jest Tobą zainteresowana czy nie. Jeśli tak – gratuluję. Czas przeczytać umowę agencyjną i podjąć decyzję dotyczącą współpracy. Jeśli agencja nie jest Tobą zainteresowana, zastanów się dlaczego. Możesz spróbować umówić się na spotkanie z inną agencją modelek. Jeśli jednak w kilku miejscach usłyszysz odmowę, a świat mody bardzo Cię fascynuje, nie obrażaj się na agencje. Nie każda dziewczyna może pracować jako modelka. Pomyśl raczej o zajęciu się modą od zupełnie innej strony?O modzie można pisać, można ją projektować, można pracować przy sesjach fotograficznych jako stylista, makijażysta czy fryzjer albo przy produkcji pokazów mody. To od Ciebie zależy czy porzucisz świat mody czy w nim zaistniejesz.

Powodzenia!

 

Zdjęcie główne – fot. Łukasz Bartyzel

3 komentarze

  • Oliwia Ciszewska

    Dzień dobry! Mam na imię Oliwia i mam 13lat. Moim marzeniem jest dostanie się do agencji i myślę że mam do tego predyspozycje

  • Zofia Kozielska

    Moje zainteresowania to gimnastyka od kilku lat chociaż teraz trochę mniej ,karate od 9 lat,śpiewanie a czasami błagam na bierzni albo w lesie.Nigdy nie byłam w żadnej agencji ale od zawsze lubiłam robić sobie zdjęcia.Jeśli chodzi o mój angielski to niestety jest bardzo słaby ponieważ ciężko mi go zapamiętać i się nauczyć moje oczekiwania szczerze mówiąc to tyle żebym się dostała i może kiedyś coś osiągnęła

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *