Blog,  Jak zostać modelką,  Modeling

8 najczęściej popełnianych błędów, w trakcie pierwszego spotkania z agencją modelek.

Zostałaś zaproszona na spotkanie do agencji modelek. Od tego spotkania zależy, czy otrzymasz propozycję współpracy czy nie. To zrozumiałe, że chcesz wypaść jak najlepiej.
Koniecznie przeczytaj jakich błędów nie popełniać na pierwszym spotkaniu z agencją.

 

 

1. SPOTKANIE W AGENCJI W TOWARZYSTWIE „RODZINNEJ WYCIECZKI”.
Agencja modelek zaprasza na spotkanie CIEBIE a nie całą rodzinę. Jeśli jesteś niepełnoletnia, zawsze możesz przyjechać w towarzystwie opiekuna, ale niech to będzie jedna osoba a nie pięć? W biurach agencji często nie ma tak dużych przestrzeni, aby pomieścić liczne rodziny kandydatek, szczególnie w sytuacji, gdy danego dnia na casting zaproszono więcej dziewcząt. Gdy agencja zdecyduje się na rozpoczęcie współpracy i dojdzie do podpisania umowy, z pewnością będzie czas na rozmowy z Rodzicami.

 

 

fot. Monika Korczak

2. NIEODPOWIEDNI STRÓJ I MNÓSTWO BIŻUTERII

Pamiętaj, aby na casting ubrać się prosto. Tak, aby przebieranie się do bikini nie trwało 20 min? Nie zabieraj z sobą biżuterii. Zdejmowanie maleńkich kolczyków, łańcuszków, bransoletek, pierścionków zabiera czas a poza tym te bibeloty można zgubić.
Na spotkaniu, chcemy zobaczyć CIEBIE a nie twoje ulubione kreacje i biżuterię.

 

 

3. MAKIJAŻ
Mimo, że wszyscy wiedzą, że na castingu należy się pojawić bez makijażu, często dziewczyny pojawiają się w pełnym makijażu, twierdząc, że bez niego nie wyglądają dobrze. Musisz być przygotowana, że w takiej sytuacji agencja da Ci wacik, mleczko kosmetyczne i poprosi Cię o zmycie makijażu, aby móc zrobić zdjęcia castingowe. Na pewno wiesz jak wyglądasz zaraz po zmyciu pełnego makijażu? Jeśli bez makijażu czujesz się jak bez ubrania – na casting przyjedź bez makijażu, a po spotkaniu nałóż go sobie i tyle.

 

 

 

 

4. NIECZYTELNE PISMO W ANKIECIE
Pamiętaj, aby ankietę wypełniać czytelnie. Szczególnie gdy podajesz swój adres mailowy, numer telefonu czy nazwę użytkownika na Instagramie. W innym przypadku agencja będzie miała problem z kontaktem.

 

 

jak zostać modelką
fot. Bestsellerstudios

5. ROZMOWA Z PRZEDSTAWICIELEM AGENCJI
Pamiętaj, że idąc na spotkanie czeka Cię rozmowa z przedstawicielem agencji. Przygotuj się do niej. Możesz być pewna, że osoba, z którą będziesz rozmawiać będzie chciała Cię bliżej poznać. Zapyta o Twoje zainteresowania, plany na przyszłość, wyobrażenie o pracy modelki. Pomyśl wcześniej, co o sobie chciałabyś powiedzieć. Pamiętaj, aby w trakcie rozmowy siedzieć prosto i patrzeć w oczy rozmówcy. Nie zapominaj o uśmiechu. To nie egzamin tylko miłe spotkanie.

 

 

6. JĘZYK ANGIELSKI
Jeśli chcesz być modelką, to musisz znać język angielski w stopniu komunikatywnym. To tak oczywiste jak to, że jeśli chcesz wystąpić w zawodach pływackich, musisz umieć pływać.
Możesz się spodziewać, że na spotkaniu w pewnym momencie rozmowa przejdzie na język angielski. Ja zwykle na początku sprawdzania czy dziewczyna radzi sobie z językiem angielskim proszę, aby powiedziała coś o sobie. Daję w ten sposób dziewczynie szansę na powiedzenie tego, co chce i tego co potrafi o sobie powiedzieć. Przygotuj więc sobie krótką opowieść o sobie. Na przykład: „Nazywam się Asia Kowalska, mieszkam w Częstochowie. Mam 16 lat. Uczę się w liceum, w klasie humanistycznej. Interesuję się muzyką. Gram na pianinie. Regularnie ćwiczę jogę i tańczę w zespole tańca ludowego. Chcę zostać modelką, bo zawsze fascynował mnie świat mody i chciałabym się przekonać, czy mogę być jego częścią.”
Jeśli masz problem z językiem angielskim, musisz się wziąć do pracy i uczyć się go w każdej wolnej chwili. Brak znajomości języka może mieć wpływ na otrzymanie propozycji wylotu na pierwszy kontrakt. Zagraniczne agencje muszą mieć możliwość komunikowania się z Tobą? Musisz rozumieć co się do Ciebie mówi i umieć odpowiadać na pytania. Im lepiej będziesz znała język, tym lepiej będziesz sobie radzić poza Polską. Nie będziesz się stresować tym, że nie rozumiesz co się do Ciebie mówi i przed wszystkim, będziesz w stanie tworzyć relacje z osobami, z którymi będziesz współpracować.
Tylko nie szukaj sobie wymówek! Już niejeden raz słyszałam, że nauczyciel w szkole jest nie taki, albo że nie masz pieniędzy na korepetycje. Angielskiego możesz się nauczyć sama, jeśli tylko trochę się wysilisz i poszukasz odpowiednich aplikacji do nauki języka, podcastów czy fajnych filmów na You Tube.

 

 

jak zostać modelką, zdjęcie castingowe
fot. zdjęcie castingowe

7. WYMIARY
Sprawdzanie wymiarów to tzw. chwila prawdy? Nie da się jej ominąć, bo dla modelki wymiary są kluczowe. To właśnie dlatego nie warto podawać nieprawdziwych danych. Wzrost może się różnić o centymetr, ale nie o pięć?Podobnie jest z biodrami. Niezbyt przyjemnie jest na spotkaniu, gdy słyszysz, że Twoje prawdziwe wymiary nijak się mają do tych, podanych w zgłoszeniu…
Pamiętaj, że pracownicy agencji mają centymetr w oczach Może być więc i tak, że jeśli przedstawiciel agencji witając się z Tobą zauważy, że jesteś za niska lub Twoje wymiary odbiegają od normy, rozpocznie spotkanie od sprawdzenia wzrostu lub obwodu bioder. Jeśli okaże się, że odbiegasz od standardowych wymogów, takie spotkanie może się w takim momencie zakończyć.

 

 

8. HOT POZY
Na spotkaniu będziesz miała robione zdjęcia castingowe.
Pamiętaj, żeby nie pozować za bardzo. Nie podnoś rąk ponad głowę i nie wyginaj bioder w hot pozach. W tych zdjęciach nie o to chodzi. Raczej podążaj za wskazówkami osoby, która robi zdjęcia. Patrz w obiektyw. Panuj nad mimiką. Nie wyginaj się tylko pokaż, jak wygląda Twoja sylwetka. Przed spotkaniem oczywiście potrenuj przed lustrem!

 

 

 

Mam nadzieje, że te wskazówki pomogą Ci doskonale przygotować się na spotkanie z agencją modelek.

 

Zdjęcie główne: fot. Kaja Kitlinsky

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *